Pokaż auto

Sprawdzone modele samochodów

Doskonały samochód rodzinny

Potrzeby rodzin na różnych płaszczyznach życia są zdecydowanie odmienne od potrzeb singli czy par bezdzietnych. Potrzeby te dotyczą również samochodu, który powinien zapewniać komfort i bezpieczeństwo. Samochód dla rodzin z dziećmi powinien być przede wszystkim pakowany. Ważne jest to, aby pomieścił wszystkie niezbędne przedmioty.

Dlatego niezwykle istotne jest to, aby samochód rodzinny był wyposażony w pojemny bagażnik. Ważne jest również to, aby samochód rodzinny miał wystarczającą ilość miejsca we wnętrzu. Bez problemu powinien się w nim zmieścić np. foteliki dla dziecka.

Kolejną ważną kwestią jest wygoda. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby samochód rodzinny był pięciodrzwiowy. Samochody trzydrzwiowe z pewnością nie będą tak komfortowe. Niezwykle uciążliwe może okazać się zapinanie dziecka w foteliku umieszczonym na tylnym siedzeniu, poprzez przednie drzwi.

Wybierając samochód rodzinny należy także zwrócić uwagę na jego wyposażenie gwarantujące bezpieczną jazdę. W tym przypadku niezwykle istotne są poduszki powietrzne, które powinny być umieszczone zarówno w przedniej, jak tylnej części wnętrza samochodu. Ponadto niezwykle istotne są inne elementy wyposażenia podwyższające poziom bezpieczeństwa pasażerów m.in.

system ABS zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania, system BAS będący asystentem hamowania, system EBD dystrybuujący siłę hamowania pomiędzy poszczególnymi kołami, czy system ESP odpowiedzialny za stabilność samochodu podczas jazdy. Dodatkowym ciekawym wyposażeniem samochodu mającym wpływ na bezpieczeństwo jest m.in. system wykrywania samochodów w martwym polu, asystent utrzymania właściwego pasa ruchu, czy system kontrolujący stan zmęczenia kierowcy.

toyota corolla wynajem długoterminowy części do kombajnów