Pokaż auto

Sprawdzone modele samochodów

Mercedes-Benz jest jedną z bardziej rozpoznawalnych i zarazem jedną z bardziej cenionych marek samochodowych na świecie. Za produkcją aut marki Mercedes-Benz stoi niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler AG. Marka Mercedes-Benz powstała w 1881 roku.

Współcześnie uznawana jest za wiodącą i jedną z najstarszych w branży motoryzacyjnej. Specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych, samochodów dostawczych, samochodów ciężarowych oraz autobusów. Od 2015 roku samochody marki Mercedes są znakowane wedle pewnych zależności.

Samochody sportowo-użytkowe noszą nazwę zaczynającą się od skrótu GL. Wszystkie modele coupe natomiast są znakowane skrótem CL. Od tego także roku marka zdecydowała się na zmiany w znakowaniu silników.

Te, które do tej pory były oznaczane symbolem CDI, od 2015 roku są znaczone symbolem D. Z kolei silniki BlueTEC Plug-In Hybrid od tego samego roku są znakowane symbolem E. Ciekawostką jest, że logo Mercedes-Benz jest obecnie warte ponad 21 miliardów dolarów, co daje trzecie miejsce pośród wszystkich firm z branży motoryzacyjnej.

Do najpopularniejszych modeli samochodów osobowych produkowanych przez markę Mercedes-Benz należą klasa A, klasa B, klasa C, klasa CL, CLA, klasa CLC, klasa CLK, CLS, klasa E, klasa G, klasa GLB, klasa GLC, klasa M, klasa R, klasa S, klasa V oraz Vaneo. Pośród samochodów sportowych tej marki warto zwrócić uwagę na model 300 SLR, Mercedes-AMG GT, czy SLS AMG. Pośród samochodów dostawczych na uwagę zasługują modele Citan, Vito, Vario oraz klasa V.

toyota poznań