Pokaż auto

Sprawdzone modele samochodów

Porsche jest przedsiębiorstwem motoryzacyjnym, specjalizującym się w produkcji aut sportowych oraz luksusowych samochodów osobowych. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1931 roku. Swoją nazwę zawdzięcza założycielowi – Ferdinandowi Porsche.

Początkowo założyciel marki skupiał się na konstruowaniu samochodów, jednak z nakazu Adolfa Hitlera, marka zajęła się produkcją pojazdów wojskowych i pancernych wykorzystywanych podczas II wojny światowej przez III Rzeszę. Pierwszy model Porsche (model 356) ujrzał światło dzienne w 1948 roku. W modelu tym wykorzystano wiele części z Volkswagena Garbusa, m.

in. silnik oraz amortyzatory. Na przestrzeni lat pierwszy model Porsche ulegał modernizacjom, w konsekwencji których wszystkie części pochodzące wcześniej z garbusa, zastąpiono częściami własnego projektu.

W 1963 roku Porsche zaprezentowało pierwszy model sportowy (model 911), wyposażony w sześciocylindrowy silnik konstrukcji Porsche. Model ten okazał się hitem zarówno na torach wyścigowych, jak również na ulicach miast. W połowie lat 70.

www.kuszyk-mediacje.pl

XX wieku Porsche zaczęło produkować swoje samochody w myśl koncepcji podziału modeli. Koncepcja ta zakładała produkcję samochodów małych z czterocylindrowym silnikiem, samochodów średnich z sześciocylindrowym silnikiem oraz samochodów dużych z ośmiocylindrowym silnikiem. W myśl tej koncepcji Porsche produkowało samochody do 1995 roku.

Od początku istnienia marki, Porsche było ściśle związane z niemieckim koncernem motoryzacyjnym Volkswagen AG. Wszystko za sprawą Ferdinanda Porsche, który był konstruktorem pierwszego modelu Volkswagena. Współcześnie marka Porsche należy do grupy Volkswagen.

toyota poznań Lakiery samochodowe