Pokaż auto

Sprawdzone modele samochodów

Samochód idealny na długie trasy

Samochód przeznaczony do długich tras zdecydowanie różni się od samochodu miejskiego. W przypadku, w którym często podróżujemy i za kółkiem spędzamy długie godziny w ciągu dnia, decydując się na zakup samochodu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii. W przypadku zakupu samochodu do celu częstego podróżowania, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby auto było wygodne.

Wygodę tę z pewnością zapewnią odpowiednie fotele z możliwością regulacji ich położenia. Dodatkowo należy także zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Fotele skórzane w takim przypadku niekoniecznie mogą zapewniać komfort.

Istotne jest również to, aby auto przeznaczone do długich tras było pakowane. Bagażnik powinien być dość duży, aby zdołał pomieścić wszelkie niezbędne bagaże. Oczywiście oprócz komfortu auto dedykowane do pokonywania długich tras powinno być także bezpiecznie.

Nowoczesne modele samochodów posiadają niezwykle przydatne systemy m.in. system ABS zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania; system automatycznego hamowania; system wykrywania samochodów w martwym polu lusterka; asystenta utrzymania właściwego pasa ruchu – szczególnie przydatny, gdy czujemy się znużeni, czy system kontrolujący stan zmęczenia kierowcy, dzięki któremu będziemy wiedzieli, że już czas, aby zrobić sobie przerwę.

www.cmp-muzeum.com

Niezwykle przydatny podczas długich tras jest również tempomat – urządzenie, dzięki któremu nasz samochód będzie utrzymywał stałą prędkość bez względu na rodzaj nawierzchni.

toyota poznań serwis kosztorys naprawy samochodu