Pokaż auto

Sprawdzone modele samochodów

Samochód używany, czy z salonu?

Stając przed wyborem zakupu samochodu, często zastanawiamy się, czy zdecydować się na auto używane, czy z salonu. Dla większości szczególne znaczenie mają finanse. Samochody nowe charakteryzuje zdecydowanie wyższa cena. W tym przypadku płacimy za nowość i komfort psychiczny jaki bez wątpienia daje nam zakup nowego samochodu. Decydując się na auto z salonu mamy pewność, że samochód ten nigdy wcześniej nie brał udziału w stłuczce, czy nie był użytkowany przez osoby palące.

Kupując auto używane tej pewności nie mamy. Pomimo tego, że sprzedawca może zapewniać nas np. o bezwypadkowości samochodu, nie możemy być w 100% pewni tego, że jest on z nami szczery. Celem sprzedawcy jest sprzedaż samochodu, często za wszelką cenę. Dlatego istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zarówno poprzedni właściciel samochodu czy profesjonalny dealer zrobi wszystko, aby nam ten samochód sprzedać.

Powiem nam dokładnie to, co chcemy usłyszeć. Samochody używane są bardzo chętnie kupowane, ponieważ ich cena jest zdecydowanie niższa on cen aut nowych. Chcąc jednak kupić samochód z drugiej ręki, warto zabrać ze sobą osobę, która jest obeznana w tematyce samochodów. Podczas oględzin auta warto sprawdzić stan lakieru oraz pracę silnika. Ponadto warto przeprowadzić ze sprzedawcą wywiad, podczas którego dowiemy się kiedy były wymieniane płyny eksploatacyjne oraz części, które wymagają regularnej wymiany m.

in. klocki i tarcze hamulcowe, amortyzatory, czy filtry. Równie ważne jest sprawdzenie dokumentacji m.in. książki serwisowej i karty gwarancyjnej samochodu.

Busy dorotatravel.pl https://duda-cars.pl/rent-me/