Pokaż auto

Sprawdzone modele samochodów

Samochody japońskie

Obok samochodów niemieckiego pochodzenia, na wysokiej półce jakościowej stoją samochody japońskie. Przez niektórych uznawane są one nawet za zdecydowanie lepsze od samochodów niemieckich. Za wyborem auta japońskiego opowiada się w głównej mierze cena, wysoka jakość zastosowanych części, doskonałej jakości silniki oraz precyzyjne wykończenie. Samochody japońskie są znane nie tylko na rynku azjatyckim. Mają także rzesze zwolenników na rynku europejskim oraz amerykańskim.

Do czołowych producentów samochodów japońskich należy Toyota. Ten koncern motoryzacyjny powstał w 1937 roku. Od tego momentu z fabryk Toyoty wyjechało przeszło ponad sto pięćdziesiąt modeli aut. Na przestrzeni ostatnich lat koncern produkował takie doskonałe modele, jak 4Runner, Auris, Corolla, RAV4, Verso, czy Yaris. Pośród modelów Toyoty każdy znajdzie coś dla siebie.

Producent oferuje zarówno samochody luksusowe z obszernym wyposażeniem, samochody miejskie o nadwoziu hatchback, jak również niezwykle pakowne SUV’y i auta przeznaczone do jazdy w terenie. Innym ważnym japońskim producentem jest Honda Motor Company, specjalizujący się w produkcji samochodów, motocykli, skuterów, jak również samolotów, maszyn oraz silników, których jest największym światowym producentem z produkcją przekraczającą rocznie ponad dwadzieścia pięć milionów sztuk. Wiodącą japońską marką produkującą samochody luksusowe jest Lexus, należący do koncernu Toyota Motor Corporation. Inną znaną japońską marką samochodów osobowych jest Mazda Motor Corporation. Do gigantów motoryzacji japońskiej należy także zaliczyć takie marki jak Mitsubishi, Nissan, Subaru i Suzuki.

salon toyoty poznań www.sp225.waw.pl