Pokaż auto

Sprawdzone modele samochodów

Volkswagen to niemiecka marka produkująca samochody od 1937 roku. Uznawana jest za jedną z lepszych, ale też stosunkowo tanich niemieckich marek specjalizujących się w produkcji aut. Pierwszym samochodem marki Volkswagen, jeszcze wtedy produkującej pod nazwą KdF-wagen, był tak zwany „garbus”. Został on zaprojektowany na prośbę Adolfa Hitlera, który potrzebował rodzinnego samochodu taniego w eksploatacji.

Oficjalna produkcja tego modelu samochodu miała miejsce od 11 lipca 1941 roku do 7 sierpnia 1944 roku. W tym czasie garbus był produkowany przez więźniów obozów. Przez nieco ponad trzy lata więźniowie zdołali wyprodukować sześćset trzydzieści egzemplarzy garbusa w różnych wersjach nadwozia, m.in.

sedana, kabriolet i kabrio-limuzynę. W nieco późniejszym czasie powstały także garbusy: łazik terenowy oraz łazik wojskowy (także z napędem na cztery koła), które były dedykowane armii niemieckiej. Koniec produkcji garbusów w fabryce w Wolfsburgu miał miejsce w 1974 roku. Ten model Volkswagena linii produkcyjnej został wyparty przez Passata, którego premiera miała miejsce w 1973 roku.

Rok później na rynku dostępnych było blisko dwanaście milionów egzemplarzy. Następcą garbusa okrzyknięto Volkswagena Golfa, który na rynek trafił w 1974 roku. Zastosowane w tym modelu nadwodzie typu hatchbacka zostało uznane za praktyczniejsze i bardziej komfortowe od wcześniejszego garbusa. Rok później, w 1975 roku do sprzedaży trafił nieco mniejszy model samochodu: Volkswagen Polo, który cieszył się tak dużą popularnością, że marka zdecydowała się na produkcję tego auta w nowszej, udoskonalonej wersji.

Najlepsze oleje przekładniowe wspomogą pracę Twojego auta toyota yaris wynajem